Staż Iaido z sensei Adamem Kitkowskim 18-19.11.2017 Bydgoszcz - Relacja

Posted by Kittano on 23-11-2017 21:05

W zeszłym tygodniu (18/19 listopada) po raz ostatni w tym roku wzięliśmy udział we wspólnym stażu miłośników iaido, który odbył się w Bydgoszczy, a był prowadzony przez sensei Adama Kitkowskiego (5 dan iaido). Udział w nim wzięli iaidoka z Bydgoszczy, Warszawy, Przemyśla, Olsztyna, Koszalina, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania (czyli my - Meishinkan, w składzie Piotr Wawrzyniak i Darek Borowiak).

Gospodarzami spotkania byli nasi starzy przyjaciele z klubu bydgoskiego - Tomasz Zimnowoda i Darek Pyż, którym serdecznie dziękujemy za stworzenie wspaniałej atmosfery i bardzo dobrą organizację.

Nasz staż ustanowił chyba rekord Polski w postaci najmłodszego, czynnego uczestnika, którym jest Adaś Głowacki. Adaś ma 9 lat i przyjechał z Olsztyna z tatą Maciejem. Obydwaj panowie uczestniczyli aktywnie w 6-cio godzinnym w treningu. Adaś z uśmiechem na twarzy ćwiczył z nami wszystkie formy i jak na samuraja przystało, zachowywał cały czas głęboką koncentrację ... Brawo Adaś !!!! Serdecznie gratulujemy zapału, liczymy, że spotkamy się z Tobą znowu na kolejnym stażu.

Podczas tych dwóch dni skupiliśmy się na formach seitei z uwzględnieniem kluczowych punktów poprawnego wykonania każdej formy. Niektóre formy sprawdziliśmy w sposób praktyczny wykorzystując bokeny i kendockie kote, będąc na przemian atakującymi i atakowanymi. Dodatkowym atutem były ćwiczenia w parach i otrzymywanie na bieżąco korekt, opartych na przekazanej wcześniej wiedzy przez sensei Adama Kitkowskiego.

Jak zawsze wróciliśmy z Bydgoszczy do Poznania z "trzyZet": zmęczeni, zmotywowani, zakręceni jeszcze bardziej na punkcie iaido.


Red. Dariusz B.